2016 - POBINO, POKINO i POPEKSPRES

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
Kwiecień to czas, kiedy, jak co roku, rusza kolejna grupa rund popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.
W czwartek, za tydzień, 21 kwietnia 2016 w Zabrzu, w dzielnicy Kończyce, rozpoczynamy
24 sezon (od 1978 r. z przerwą) cyklu POPOŁUDNIOWE BIEGI NA ORIENTACJĘ „POBINO”
14 sezon (od 2003 r.) cyklu POPOŁUDNIOWE KOLARSKIE IMPREZY NA ORIENTACJĘ „POKINO”
oraz 4 sezon (od 2013 r.) cyklu POPOŁUDNIOWE SZYBKIE ORIENTACJE PRECYZYJNE „POPEKSPRES”.
Są to cykle comiesięcznych, czwartkowych, popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.
Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):
A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;
B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;
C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.
a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:
O – ogólna dla wszystkich;
M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);
W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.
Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.
W 2016 roku udział nadal jest bezpłatny!
Tegoroczne terminy i tereny, to: 21.04 [to już w przyszłym tygodniu!] (Zabrze), 12.05 (Gliwice Wilcze Gardło), 9.06 (Pyskowice Zaolszany), 14.07 (Paniówki), 6.08 (Kozłów) i 10.09 (Gliwice).
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorków poprzedzających czwartki z rundami. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na przygotowanie a może nawet wcześniejsze opublikowanie listy startowej i ewentualne wydrukowanie kart startowych z podanymi informacjami. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!
Można zgłaszać się poprzez formularz http://cyrkino.gliwice.pttk.pl/formularz/formularz.php ale gdyby był niesprawny, to można też pocztą internetową na adres infoino@o2.pl.
Jak poprzednio i tym razem lokalizacje miejsc zbiórek zaznaczone są na mapie dostępnej w internecie, pod adresem http://tiny.pl/qk9mn.
Po otwarciu tej strony należy ze spisu po lewej stronie wybrać odpowiednią rundę. Proszę o sprawdzanie tekstów w tym miejscu przed kolejnymi rundami, bo mogą być dopisane jakieś dodatkowe informacje.
Zdjęcia z dawnych rund zobaczyć można w galerii na stronie o adresie http://infoino.rajce.idnes.cz
Zapraszamy do doskonalenia się w orientacji terenowej – nie przegapcie tych okazji. Do zobaczenia na startach!
W imieniu członków GKT „Cyrkino” i wspierających nas przyjaciół
Andrzej Wysocki

Kategoria: