POBINO, POKINO, POPEKSPRESS wrzesień 2014


Wiadomość od Andrzeja:

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!

To już ostatnie przypomnienie w tym roku, że w najbliższy czwartek 11 września 2014 w Gliwicach będzie popołudniowe, treningowe, relaksowe i szkoleniowe spotkanie z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania.

Zapraszamy do udziału w

CXXVI POPOŁUDNIOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ „POBINO”

LXXII POPOŁUDNIOWEJ KOLARSKIEJ IMPREZIE NA ORIENTACJĘ „POKINO”

oraz XII POPOŁUDNIOWEJ SZYBKIEJ ORIENTACJI PRECYZYJNEJ „POPEKSPRES”.

Dla przypomnienia:
- do wyboru są trzy kategorie POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):

A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;

B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;

C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.

- a w POPEKSPRES’ie kategorie uzależnione są od możliwości:

O – ogólna dla wszystkich;

M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);

W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek;

- udział jest bezpłatny;

- wszystkich te rundy będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.

Uczestnicy spotykają z organizatorem prowadzącym rundę (budowniczy tras i sędzia) na uboczu centrum miasta, przy Szkole Podstawowej nr 36 w Gliwicach, ul. Robotnicza 6. Miejsce zbiórki zaznaczone jest na mapie o adresie http://tiny.pl/qk9mn, tam też podane są współrzędne dla dojeżdżających z użyciem nawigacji GPS. Po otwarciu tej strony należy ze spisu po lewej stronie wybrać odpowiednią rundę. Proszę o sprawdzanie tekstów w tym miejscu przed kolejnymi rundami, bo w ostatniej chwili mogą być dopisane jakieś dodatkowe informacje.

Spotykanie odbędzie się bez względu na stan pogody. Na razie prognozy pogody nie są dobre, ale miejmy nadzieję że nastąpi korzystna dla nas korekta tych wróżb.

We wrześniu dzień jest już krótszy, więc teren będzie mniejszy, a trasy krótsze niż zazwyczaj. Jak ktoś planuje późne przybycie na start, to powinien mieć ze sobą latarkę do oświetlania mapy. Teren częściowo jest parkowy, a częściowo zabudowany, z drogami dojazdowymi na obrzeżach (głównie na obszarze tras dla rowerzystów). Ruch samochodowy na tych drogach jest raczej znikomy, ale nie zwalnia to nikogo od stałej czujności i ostrożności podczas poruszania się na nich.

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorku (9.09.2014). Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 16.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na lepsze organizacyjne przygotowanie się. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!

Ze względu na problemy czasowe w ten czwartek nie będzie zaległych podsumowań wcześniejszych rund.

Zdjęcia z poprzednich rund zobaczyć można stronie o adresie http://infoino.rajce.idnes.cz

Zakończenie tegorocznego POBINO nie oznacza braku okazji do treningowego biegania. Jeszcze w tym miesiącu (25.09, w rejonie bielskiej starówki) rusza cykl czterech comiesięcznych wieczornych biegów pod nazwą Bielsko-Biała Nocą. Być może od listopada ruszy podobny cykl pod nazwą Katowice Wieczorową Porą, ale organizator edycji zeszłorocznej jeszcze nie dał żadnych sygnałów, że będzie ten cykl kontynuował. Informacje szczegółowe o bielskim biegu już w przyszłym tygodniu.

Życzę wiele radości z kontaktu mapą, przestrzenią i świeżym powietrzem!

Andrzej Wysocki

Kategoria: