Przedwiośnie w lesie.

Załączniki: 

Szanowni miłośnicy chodzenia w terenie na orientację!
Zbliża się Wielkanoc. To nie tylko okres duchowych przeżyć, czy prozaicznego sprzątania. Warto także poświecić go kontaktowi z przyrodą, z mapą w ręce.

Wielkanocnego zajączka pod choinką, a właściwie na choince można i trzeba poszukać w katowickich Murckach. Łukasz, jeden z katowickich orientalistów (czyli uczestników imprez na orientację), za zgodą leśników, ustawił w terenie dziewiętnaście punktów kontrolnych, a ich lokalizację naniósł na mapę. Punkty już są w lesie, więc takie pole treningowe jest dostępne w każdej chwili, 24 godziny na dobę, ale uwaga! - tylko do końca wielkanocnego poniedziałku, czyli do 28 marca!
Drugi z katowickich Łukaszów mapę z zaznaczonymi punktami umieścił w internecie pod adresem http://czartak.katowice.pttk.pl/mapy.html. Teraz wystarczy mapę wydrukować, wybrać sobie dowolną ilość punktów do odszukania i udać się do lasu, nawet kilka razy!

Przypominam, że pięć dni po świętach, w sobotę 2 kwietnia 2016 czeka nas duża dawka maszerowania na orientację po jurajskich zboczach dolin i skałkach w rejonie Zabierzowa. Ja wygląda tamtejszy teren można zobaczyć zaglądając do galerii http://infoino.rajce.idnes.cz/2015.07.08-12_34_Puchar_Wawelu_Wawel_Cup_N... a także uczestnicząc w KRAKOWSKIEJ IMPREZIE NA ORIENTACJĘ „V KrakINO”
(https://www.facebook.com/events/490639504461919/).

W tej samej galerii infoino.rajce.idnes.cz można obejrzeć także fotki z dwóch imprez, które odbyły się w sobotę, tydzień temu.

Lokalizacje obu miejsc oraz współrzędne GPS ujawnione są na stronie http://goo.gl/maps/kUL8t.

Przedświątecznie i przedwiosennie pozdrawiam

Andrzej Wysocki