Cała Polska biega z mapą, czyli kilkudniowy światowy dzień orientacji

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
Zbliża się światowy dzień orientacji sportowej. W naszym rejonie jest kilka imprez organizowanych z tej okazji.
W najbliższą sobotę, 7 maja 2016, pod wspólną nazwą „Cała Polska biega z mapą” (biegajzmapa.pl, w zakładce Miasta) imprezy promujące orientację odbędą się m.in. w Chrzanowie, Jastrzębiu-Zdroju i Mikołowie.
Chrzanowskie biegi na orientację będą miały bazę na rynku w Chrzanowie. Zgłoszenia na miejscu, bez opłat wpisowego. Kategorie Open A - 1,5 km i Open B - 2,5 km. Ponadto zostanie rozegrany II etap XIV Grand Prix Chrzanowa w sprinterskim bno: kategorie KM-10, 12, 14, 16,18+, Open. Informacje: Klub Sportowy Kościelec Chrzanów – www.bno-chrzanow.org.pl oraz tel. 609 305 152, e-mail: jurek.bno@interia.pl.
Jastrzębskie biegi mają nazwę EuroMajówka, bo jej wyniki zaliczane są do Euroligi (http://www.euroliga.mastela.pl). Terenem tras będzie Osiedle Arki Bożka w Jastrzębiu-Zdroju. Wymagane są wcześniejsze zgłoszenia (bezzwłocznie; na miejscu tylko w ograniczonym zakresie), nie ma opłat wpisowego. Szczegóły są na stronie http://www.orienteering.mastela.pl/zawody/organizowane-przez-zsz-jedynka.... Można przyjechać po wcześniejszym starcie w innym mieście, bo początek startu został przesunięty na godzinę 12.30. Informacje: rafal@mastela.com.
Mikołowskie biegi na orientację odbędą się w mikołowskim parku Planty. Zgłoszenia – na miejscu, nie ma opłat. Przewidziane kategorie: R - Rodzinna, SPD - szkoły podstawowe dziewczynki, SPCh - szkoły podstawowe chłopcy, GD - gimnazja dziewczynki, GCh - gimnazja chłopcy, Open K, Open M. Informacje: marta.syryjczyk@gmail.com.
Dwie kolejne polskie imprezy odbędą się w środę, 11 maja 2016 , pod angielską nazwą World Orienteering Day. Jedna z nich będzie przedpołudniem w Gliwicach i jest przeznaczona dla dzieci szkolnych. Bliższych szczegółów – brak.
Druga z nich jest małą sensacją! Otóż chyba pierwszy raz w tym tysiącleciu impreza biegowa odbędzie się w Częstochowie! Organizator określił to tak: Powrót biegu na orientację po prawie 30 latach do Częstochowy. Zawody popularyzacyjne pod nazwą World Orienteering Day Częstochowa są dwuczęściowe. Pierwsza część, przedpołudniowa, przeznaczona jest uczniów szkolnych, druga - wieczorna, jest dla wszystkich chętnych. Szczegółowych informacji szukać można pod adresem www.wod2016.pl a także zaglądając do załącznika.
Na koniec zaproszenie na zawody tuż przy północnej granicy województwa śląskiego. Otóż w sobotę 14 maja 2016, na terenie Jury Wieluńskiej, z bazą w Załęczu Małym odbędą się
XXIII MISTRZOSTWA ZAŁĘCZAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.
Szczegóły udziału podane są w regulaminie (w załączniku) i na stronie www.uks-zaleczak.cba.pl
Mapa z zaznaczonymi miejscami zbiórek (tylko tych ujawnionych przez organizatorów) – bazami zawodów i ze współrzędnymi GPS jest dostępna pod adresem http://goo.gl/maps/kUL8t.
Dajcie się dobrze zorientować!

Andrzej Wysocki

Kategoria: