Andrzejkowo-Barbórkowo-Mikołajowo z mapą na orientację

Szanowni miłośnicy chodzenia na orientację!
W imieniu organizatorów z Gliwickiego Klubu Terenoznawczego „Cyrkino” Oddziału Ziemi Gliwickiej w Gliwicach oraz goszczących nas gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu zapraszam na leśne, podmiejskie trasy , w sobotę 1 grudnia 2018 r., do Rokitnicy, północnej dzielnicy Zabrza, gdzie odbędą się połączone imprezy na orientację z klasyfikacją turystyczną, pod nazwą
XLIX BARBÓRKOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ
i
XLIX NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ
Startować można w jednej dowolnie wybranej albo w obu imprezach!
W imprezach proponujemy trasę bez klasyfikacji z elementami krajoznawczymi (tylko dzienna) i trasy na różnym poziomie utrudnień z klasyfikacją w różnych kategoriach wiekowych, w dzień i w nocy (wieczorem). Każdy może dobrać trasę/kategorię odpowiednią dla siebie.
Trasy wieczorne dla kategorii dzieci i młodzików są wytyczone na terenie wokół szkoły i w sąsiedztwie, częściowo oświetlone latarniami. Niezależnie od tego, własne oświetlenie na każdej trasie wieczornej jest niezbędne!
Terenem tras są lasy, łąki i wąwozy okolicy Rokitnicy.
Regulaminy i różne przydatne informacje można pobrać korzystając z adresu stronyklubu „Cyrkino” o adresie http://www.cyrkino.gliwice.pttk.pl. Na stronie tej, poza informacjami które przesyłam w załączniku, jest także formularz do zgłaszania swojego udziału. Można do niego wejść także bezpośrednio z adresu https://goo.gl/forms/x51tK9f1U7TUNzGp1.
Lokalizacja bramy wjazdowej na teren szkolny od strony ul. Śniadeckich ma współrzędne GPS N50°21’57,64", E18°48’0,27" i jest już zaznaczona na mapie, pod adresem http://goo.gl/maps/Av432.
Termin zgłoszeń do 28 listopada 2018 (środa), ale dla uniknięcia naszego stresu (typu „czy jest dla kogo robić imprezę, bo nikt się jeszcze nie zgłosił…”) prosimy o niezwlekanie. Z góry za to dziękujemy!
Barbórkowe MnO i Nocne MnO są końcowymi w tym roku rundami dwóch rocznych klasyfikacji – PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ i MARSZÓW NA ORIENTACJĘ „31 DOMINO”.
Do Pucharu Woj. Śląskiego zaliczane są wyniki: młodzikom wyniki z kategorii TM (tylko dzienny wynik), juniorom z kategorii TU, seniorom z kategorii TZ, weteranom z kategorii TW i nestorom z kategorii TH.
Do klasyfikacji Marszów na Orientację „31 Domino” zalicza się osobno wyniki poszczególnych kategorii obu imprez.
Prognoza pogody długoterminowa przewiduje temperaturę w dzień i w nocy powyżej zera stopni C, z pochmurnym niebem.
Porada praktyczna: jesienią w dni pochmurne światło dzienne bywa słabe - zalecamy posiadanie drobnego oświetlenia do podświetlenia mapy.

Alternatywną imprezą w tym samym terminie, czyli 1 grudnia 2018, są częstochowskie XXIV ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWE
MARSZE NA ORIENTACJĘ „AMInO ‘2018” rozgrywane w Konopiskach koło Blachowni.
Regulamin tej imprezy jest dostępny pod adresem https://docs.google.com/viewer?embedded=true&url=http%3A%2F%2Fropttk.cba... lub ze strony organizatora ropttk.cba.pl. Termin zgłoszeń upływa we wtorek 27 listopada.
Miejsca baz i ich współrzędne są pokazane i podane na mapie o adresie http://goo.gl/maps/Av432.

Do spotkania w bazie imprez i w lesie!
Andrzej Wysocki

Kategoria: