Mróz odchodzi, pora do lasu!

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/common.inc).

Szanowni miłośnicy chodzenia na orientację!
Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycji, że nowy rok rozpoczyna impreza o nazwie „Śnieżynka”. Tak będzie i tym razem. W najbliższą sobotę, 14 stycznia 2017 w Parku Śląskim w Chorzowie będą XXIII MARSZE NA ORIENTACJĘ „ŚNIEŻYNKA”.
Jak dotychczas, impreza robiona jest w powiązaniu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a zebrane wpisowe organizatorzy przekażą na rzecz Orkiestry.
Baza imprezy zlokalizowana jest w tym samym budynku, co rok temu. Można go zobaczyć zaglądając na mapę http://goo.gl/maps/Av432.
Regulamin dostępny jest pod adresem http://czartak.katowice.pttk.pl/reg/2017_xxiii_sniezynka_regulamin.pdf .
Formularz zgłoszeniowy i inne informacje są dostępne na stronie http://czartak.katowice.pttk.pl.
Trasy i kategorie są tradycyjne, ale z jednym wyjątkiem - dla seniorów jest trasa biegowa!
Typ trasy dla nich to slorelauf. Na mapie zaznaczone są punkty o określonej, różnej wartości – im dalej od startomety, tym cenniejsze. W podanym czasie trzeba odszukać w dowolnej kolejności i w dowolnym wyborze jak najwięcej punktów – nie da się w limicie czasu być we wszystkich miejscach. Za spóźnienie dostaje się punkty ujemne. Wygrywa zawodnik z największą sumą wartości odnalezionych punktów kontrolnych, pomniejszonych o punkty za spóźnienie. Mapa ma być lekko niepełna lub lekko przekształcona, ale prosta. Utrudnieniem dla nieskoncentrowanych osób mają być dodatkowe punkty kontrolne w terenie, nie zaznaczone na mapie.
Uprzedzę organizatora i podam prognozę pogody dla tego miejsca: niebo słabo zachmurzone, później bardziej, bez opadów, temperatura od -4 (przy zachmurzeniu) do -9 °C (przy widocznym słońcu), wiatr nieodczuwalny (1-2 m/sek).
Trwa opracowywanie terminarza imprez na orientację naszego regionu. Dostałem już dane z Częstochowy (brak części informacji, niektóre są błędne), z Gliwic, z Katowic (z obu środowisk), z Miliardowic i z Rybnika. Wszystkich pozostałych organizatorów drobnych, małych, średnich i dużych imprez na orientację proszę o przysłanie swoich propozycji na rok 2017, na adres infoino@o2.pl
W 2017 roku życzę udanych startów i organizacji oraz zdrowia do tego!

Andrzej Wysocki

Tags:
Kategoria: