Orientacja turystyczna u nas.

Szanowni miłośnicy chodzenia w terenie na orientację!
Na początek krótkie przypomnienie, że w pierwszą sobotę następnego miesiąca, czyli 3 grudnia 2016 r., w Pniowcu, północno-zachodniej dzielnicy Tarnowskich Gór będą się dwie turystyczne imprezy (jedna po drugiej) pod nazwą XLVII BARBÓRKOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ i XLVII NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ
Termin zgłoszeń szybko się zbliża (już zgłoszonym dziękuję za szybkie zdecydowanie!), a dalsze informacje są na stronie organizatora o adresie http://www.cyrkino.gliwice.pttk.pl/
Jeśli komuś nie pasuje wyjazd do Pniowca, to może w tym samym czasie pojechać do Konopisk koło Blachowni w powiecie częstochowskim. Tam organizatorzy z Częstochowy po lesie przegonią św. Andrzeja i Świętego Mikołaja z prezentami podczas
XXII ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWYCH MARSZÓW NA ORIENTACJĘ „AMInO ‘2016”
Regulamin jest w załączniku.
Taka okazja zdarza się raz na dwa lata lub rzadziej. Gratka dla tych, którzy szkoląc się chcą podnieś swoje umiejętności w zakresie organizacji turystycznych imprez na orientację. Dla miłośników imprez na orientację i zarazem członków PTTK jest propozycja zostania członkiem kadry programowej, poprzez udział w fachowym szkoleniu i uzyskaniu uprawnień przodownika imprez na orientację PTTK.
Komisja Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK organizuje w weekend 25-27 listopada 2016, w Siedlcu na Jurze Częstochowskiej.
SZKOLENIE SPECJALISTYCZNE DLA KANDYDATÓW NA PRZODOWNIKÓW IMPREZ NA ORIENTACJĘ PTTK.
Informacje organizacyjne i zakres wymagań dla kandydatów są w regulaminie kursu, który przesyłam w załączniku.
Zgłaszając się trzeba już mieć spełnionych przynajmniej część z wymogów. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział, ale obawia się, że może nie spełniać wszystkich tych wymogów, to proszę o kontakt w celu oceny sytuacji i znalezienia odpowiedniego rozwiązania kłopotów.
Dalsze informacje są w załączniku.
Mam już informację, że są chętni z naszego regionu, ale zachęcam do jak najliczniejszego udziału.
Następny taki kurs na południu Polski najwcześniej za dwa lata.
Dla organizatorów imprez PTTK jest też następna propozycja. W drugi weekend grudnia, w dniach 9-11 grudnia, w Katowicach (!) odbędzie się XIX OGÓLNOPOLSKI ZLOT PRZODOWNIKÓW IMPREZ NA ORIENTACJĘ PTTK.
Żeby wziąć udział w zlocie nie trzeba być przodownikiem imprez na orientacje PTTK, ale trzeba być aktywnym organizatorem imprez. Zainteresowanych udziałem zapraszam do informacji znajdujących się w załączniku.
Lokalizacje baz wszystkich imprez są już lub będą widoczne na mapie pod adresem http://goo.gl/maps/Av432.
Do spotkania w Pniowcu!
Andrzej Wysocki

Kategoria: