Pobino, Pokino, Popekspres, Sobino...


Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!

Niedawno spotkaliśmy się popołudniu w Zabrzu, a już w najbliższy czwartek, 14 maja 2015 w Miechowicach (dzielnica Bytomia) znów mamy okazję się spotkać w czasie kolejnej rundy popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą, lasem i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi.
Tradycyjnie o godzinie 17 rozpocznie się
CXXVIII POPOŁUDNIOWY BIEG NA ORIENTACJĘ „POBINO”
LXXIV POPOŁUDNIOWA KOLARSKA IMPREZA NA ORIENTACJĘ „POKINO”
oraz XIV POPOŁUDNIOWA SZYBKA ORIENTACJA PRECYZYJNA „POPEKSPRES”

Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Przypomnę, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):

A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;

B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;

C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.

a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:

O – ogólna dla wszystkich;

M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);

W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.

Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.

Udział jest bezpłatny.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału – do najbliższego wtorku. Że warto się zgłosić świadczy przypadek kwietniowy, gdy zabrakło rezerwowych map w jednej z kategorii. Bo choć jest możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na przygotowanie listy startowej. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!

Można zgłosić się w różny sposób podany w regulaminie, ale najlepiej pocztą internetową na adres infoino@o2.pl.

Jak poprzednio i tym razem lokalizacje miejsc zbiórek zaznaczone są na mapie dostępnej w internecie, pod adresem http://tiny.pl/qk9mn.

Po otwarciu tej strony należy ze spisu po lewej stronie wybrać odpowiednią rundę. Proszę o sprawdzanie tekstów w tym miejscu przed kolejnymi rundami, bo mogą być dopisane jakieś dodatkowe informacje.

W najbliższy czwartek należy dotrzeć na zachodni koniec ulicy Rekreacyjnej, na koniec asfaltu i początek lasu.
Informacja dla korzystających z komunikacji publicznej: dojazd autobusami do przystanków – od północy „Miechowice Pętla”, końcowego dla linii 57, 167, 183 i 623, a od południa „Miechowice Francuska”, dla linii 14, 20, 92, 132, 169, 183, 184 i 735. Z przystanku północnego skierować się początkowo na południe a na skrzyżowaniu na zachód i dojść do skraju lasu, a stamtąd skrajem iść na południe – ok. 0,85 km, a z przystanku południowego – też skierować na zachód i dojść do skraju lasu a następnie skrajem lasu na północ – ok. 0,6 km.

Współrzędne GPS miejsca zbiórki: N50°21’46,92’’, E18°50’11,18’’.
Spotkanie odbędzie się bez względu na stan pogody.
Szczegółowy regulamin prześlę na życzenie.

Czerwcowa runda będzie w czwartek 11 czerwca w Sośnicowicach Chorynkowicach, przy zachodniej granicy z Gliwic.

czyli Sobotni Bieg na Orientację - trening z mapą

Dwa dni później, w sobotę 16 maja 2015, bieg na orientację można potrenować w Bielsku-Białej, na skraju Beskidu Śląskiego. Tym razem na górze Dębowiec. Uczestnicy spotykają się przed schroniskiem. Start w godz. 9:00 - 10:00, zakończenie ok. 11:00. Do wyboru dwie trasy: A - ok. 4 km, 12 punktów kontrolnych oraz B - ok. 2 km, 6 punktów kontrolnych. Mapa w skali 1 :7500, aktualność świeża, bo z maja 2015.

Zgłoszenia: bielskonoca@gmail.com lub przez profil na facebooku https://www.facebook.com/bielsko.biala.noca

Organizatorzy Sobino też proszą o wcześniejsze zgłoszenie, aby wiadomo było, ile należy przygotować map.

Korzystajmy z okazji na doskonalenie się, skoro te okazje są! Do zobaczenia na startach!

Andrzej Wysocki

Foto: 
Kategoria: