Rusza kolejny sezon Pobino, Pokino i Popekspresu. Będzie też Sobino.

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!

Kwiecień to czas, kiedy znów rusza kolejna grupa rund popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.
W czwartek, za tydzień, 23 kwietnia 2015 w Zabrzu, blisko granicy z Gliwicami, rozpoczynamy 23 sezon (od 1978 r. z przerwą) cyklu POPOŁUDNIOWE BIEGI NA ORIENTACJĘ „POBINO”, 13 sezon (od 2003 r.) cyklu POPOŁUDNIOWE KOLARSKIE IMPREZY NA ORIENTACJĘ „POKINO” oraz 3 sezon (od 2013 r.) cyklu POPOŁUDNIOWE SZYBKIE ORIENTACJE PRECYZYJNE „POPEKSPRES”.

Są to cykle comiesięcznych, czwartkowych, popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.

Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):

A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;

B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;

C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.

a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:

O – ogólna dla wszystkich;

M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);

W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.

Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.

W 2015 roku udział nadal jest bezpłatny!

Tegoroczne terminy i tereny, to: 23.04 [to już w przyszłym tygodniu!] (Zabrze), 14.05 (Bytom Miechowice), 11.06 (Sośnicowice Chorynkowice), 2.07 (Ruda Śląska Halemba), 6.08 (Knurów) i 10.09 (Gliwice Czechowice).

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorków poprzedzających czwartki z rundami. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na przygotowanie a może nawet wcześniejsze opublikowanie listy startowej i ewentualne wydrukowanie kart startowych z podanymi informacjami. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!

Od maja ruszy formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora cyklów, czyli GKT „Cyrkino”: http://cyrkino.gliwice.pttk.pl. Na najbliższą, kwietniową rundę zgłosić się można w różne sposoby podane w regulaminie, ale najlepiej pocztą internetową na adres infoino@o2.pl.

Jak poprzednio i tym razem lokalizacje miejsc zbiórek zaznaczone są na mapie dostępnej w internecie, pod adresem http://tiny.pl/qk9mn.

Po otwarciu tej strony należy ze spisu po lewej stronie wybrać odpowiednią rundę. Proszę o sprawdzanie tekstów w tym miejscu przed kolejnymi rundami, bo mogą być dopisane jakieś dodatkowe informacje.

Gdzie nas szukać podczas pierwszej tegorocznej rundy POBINO, POKINO i POPEKSPRESu, czyli
CXXVII POPOŁUDNIOWEGO BIEGU NA ORIENTACJĘ „POBINO”
LXXIII POPOŁUDNIOWEJ KOLARSKIEJ IMPREZY NA ORIENTACJĘ „POKINO”
oraz XIII POPOŁUDNIOWEJ SZYBKIEJ ORIENTACJI PRECYZYJNEJ „POPEKSPRES”?

Otóż będziemy w Zabrzu, w Parku Powstańców Śląskich, pod wiaduktem Drogowej Trasy Średnicowej, po wschodniej stronie torów kolejowych.
Dojazd samochodem asfaltową drogą dojazdową z wjazdem obok ronda koło Sośnicy (przy granicy Zabrza i Gliwic), parkowanie pod wiaduktem po zachodniej stronie torów, przejście na stronę wschodnią wiaduktem rowerowo-pieszym.
Dojazd autobusami linii 32 i 932: z Gliwic do przystanku „Sośnica Kopalnia” a stąd pieszo na wschód, za rondem zejść na asfaltową drogę (pod skarpą), którą dojść do torów i skręcić na południe – ok. 1,4 km; z Zabrza do przystanku „Zabrze Osiedle Wyzwolenia”, skąd ścieżkami leśnymi skrajem lasu iść na południe (początkowo przy bazie transportowej), w lesie przejść przez potok i dojść do wiaduktu DTŚ – ok. 0,8 km.
Współrzędne GPS miejsca parkowania: N50°17’12,25’’, E18°45’34,93’’.
Spotkanie odbędzie się bez względu na stan pogody.

Podsumowanie zeszłorocznej edycji POBINO i POKINO odbędzie się podczas rundy czerwcowej, przed rozpoczęciem startu. Osoby sympatyzujące naszym działaniom prosimy o dary, które moglibyśmy przekazać najlepszym w zeszłorocznej klasyfikacji.

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorku (21.04.2015). Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 16.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na lepsze organizacyjne przygotowanie się. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!

Zdjęcia z dawnych rund zobaczyć można w galerii na stronie o adresie http://infoino.rajce.idnes.cz

Przed tym blokiem zajęć treningowych można poćwiczyć w najbliższa sobotę w Beskidzie Śląskim. Organizatorzy napisali tak:

czyli Sobotni Bieg na Orientację - trening z mapą

18 kwietnia 2015

Teren: Wapienica

Miejsce zbiórki: wiata przy parkingu ul. Tartaczna (obok Karczmy „Pod zaporą”)

Start: 9:00 – 10:00

Zakończenie: ok. 11:00

Mapa: „Wapienica” skala 1:7500 aktualność kwiecień 2015

Długość tras:

A: ok. 4,0 km, 12 PK, kolejność zaliczania punktów dowolna

B: ok. 3,0 km, 7 PK, kolejność obowiązkowa, na mapie wyrysowana trasa przejścia (polecana dla dzieci).

Dodatkowo dla tych, którzy nie lubią biegać i nie do końca czują się pewnie sami w lesie z mapą mamy propozycje przejścia krótszej trasy z instruktorką nordic walking. Przed wymarszem na trasę krótkie szkolenie w zakresie prawidłowej techniki chodzenia z kijkami. Wymarsz grupy nordic walking 9:15. Osoby, które nie posiadają własnych kijków będą mogły skorzystać z zasobów instruktorki (prosimy o informację przy zgłoszeniu).

Zgłoszenia: bielskonoca@gmail.com lub przez profil na facebooku https://www.facebook.com/bielsko.biala.noca

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, aby wiadomo było, ile należy przygotować map.

Myślę, że tymi propozycjami zadowoliliśmy wiele osób. Zapraszamy do doskonalenia się w orientacji terenowej – nie przegapcie tych okazji.

Do zobaczenia na startach!

Andrzej Wysocki

Kategoria: