Styczniowe propozycje biegania na orientację

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
Zima w pełni. Wszyscy są zaskoczeni śniegiem. Co roku jest problem z rozegraniem mistrzostw Polski w narciarskim biegu na orientację, a o regionalnych nikt nie myślał. Kiedy wreszcie śnieg się pojawił – nie ma żadnej propozycji narciarskiej trasy na orientację.
Są za to zaproszenia do udziału aż w trzech styczniowych ogólnodostępnych biegach na orientację (bez nart). Czy one są zdrowe? Wątpię, bo o tej porze roku zazwyczaj trasy przebiegają po terenie zasiedlonym, z podręcznikowymi przykładami smogowej atmosfery. Jak będzie teraz można sprawdzić osobiście.
Są trzy propozycję, wszystkie zaliczają się do jakiś cyklów.
Pierwsza dotyczy najbliższej środy, 16 stycznia 2019. Wieczorem tego dnia, w Katowicach będą czwarte, ostatnie tego sezonu, zawody z cyklu KATOWICE WIECZOROWĄ PORĄ
Po szczegóły trzeba zajrzeć na stronę http://www.rajdkatowice.pl/ a zaraz potem zgłosić swój udział. Termin zgłoszeń: 14 stycznia (poniedziałek).
Po krótkim odpoczynku, w sobotę 19 stycznia 2019, w Zdzieszowicach będą kolejne biegi pod aktualną nazwą BAŁWANEK CUP, czwarte w ramach ZDZIESZOWICKIEJ LIGI ZIMOWEJ BIEGU NA ORIENTACJĘ
Informacje o tych zawodach znajdą się (mogą być w ostatniej chwili…) na stronie https://www.facebook.com/zlzbno2014/. Dla osób nieuzależnionych od FB, mogę być pośrednikiem w przekazaniu do organizatorów ich zgłoszenia udziału. Termin zgłoszeń – do ostatniej chwili?
Do wyboru są trasy o różnym poziomie trudności i długości, analogiczne tych, które są na zawodach ŚLĄSKIEJ ZIMOWEJ LIGI BIEGU NA ORIENTACJĘ / SLEZSKÉ ZIMNÍ LIGY.
A właśnie ŚLĄSKIEJ ZIMOWEJ LIGI BIEGU NA ORIENTACJĘ / SLEZSKÉ ZIMNÍ LIGY dotyczy trzecie z zaproszeń. Otóż w następne sobotnie przedpołudnie 26 stycznia 2019, tuż za granicą państwa, na obrzeżach miasta Havířov (Hawierzów) będą piąte zawody tej ligi.
Informacje o warunkach udziału są dostępne na stronie https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=4879. Termin zgłoszeń – do 22 stycznia.
Przed zawodami zapraszam na stronę http://goo.gl/maps/kUL8t, gdzie zaznaczone są lokalizacje baz zawodów.

Na koniec jeszcze coś osobistego. Odbiorcy informacji o imprezach na orientację z turystyczną klasyfikacją już dostali poniższe podziękowania, ale powtarzam je dla pozostałych osób.
Przez już ponad 50 lat, od 1968 roku, organizuję różne imprezy na orientację.
Wszystkim, którzy choć raz pozytywnie i ciepło pomyśleli o moich działaniach, bardzo za to serdecznie dziękuję! Wasz udział w tych imprezach potwierdza, że warto to robić!
Dziękuję też gościom i animatorom naszego wspólnego grudniowego okolicznościowego spotkania w Rokitnicy, za to że byli i za wyrazy sympatii skierowane do mnie!
W 2019 roku mija 50 lat od mojego pierwszego startu w imprezie na orientację. Wszystkim organizatorom takich imprez także bardzo dziękuję, że mogłem niezliczoną ilość razy uczestniczyć w nich i przeżywać przygody z mapą!
Oby nasze spotkania, nie tylko leśne, trwały jak najdłużej!

Serdecznie pozdrawiam
Andrzej Wysocki

Kategoria: