Dużo orientacji sportowej!

Marsze na orientację - punkt kontrolny

Przekazujemy zaproszenie od Andrzeja:

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!

Przed nami najważniejszy biegowy koniec tygodnia w regionie – 4 biegi na orientacje w dwa i pół dnia. Końcówka tygodnia, o której mowa, przypada w dniach 10, 11 i 12 października 2014, i jego część będzie miała nazwę EuroWeekend, który zacznie się w piątek 10 października 2014 wieczornymi zawodami na krótkim dystansie pod nazwą:
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W NOCNYM BIEGU NA ORIENTACJĘ.

Następnego dnia, w sobotę 11 października przed południem będą następne mistrzostwa:
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W SZTAFETOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ.

EuroWeekendzakończy się w sobotnie popołudnie biegiem sprinterskim, oczywiście na orientację, pod nazwą:
PUCHAR JASTRZĘBIA-ZDROJU W BIEGU NA ORIENTACJĘ.

Na finał śląskiego weekendu, w niedzielę12 października 2014odbędą się
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KLASYCZNYM BIEGU NA ORIENTACJĘ
połączone z zawodami o nazwie
OTWARTE MISTRZOSTWA RYBNIKA W BIEGU NA ORIENTACJĘ „RYBINO XII”

Olbrzymi kocioł zawodów i klasyfikacji. Mimo to warto w nich wystartować. Jeśli komuś jest to za dużo, to może sobie wybrać tylko to, co mu odpowiada i zgłosić na wybrane zawody.

Na starty w piątek i w sobotęzaproszeni jesteśmy do Jastrzębia-Zdroju, a w niedzielędo Rybnika Golejowa. Lokalizację baz zawodów zobaczyć można na mapie o adresie http://goo.gl/maps/kUL8t. Tam też, w informacjach podane są współrzędne GPS centrów zawodów albo przylegających parkingów.

Informacją dopełniającą jest przypomnienie, że piątkowe biegi wieczorne (nocne) oraz sobotni popołudniowy sprint zaliczane są do klasyfikacji
EUROREGIONALNEJ LIGI W BIEGU NA ORIENTACJĘ

zaś w sobotnim biegu sztafetowym i sprinterskim oraz w niedzielnym na dystansie klasycznym młodzicy (13-14 lat) klasyfikowani będą dodatkowo w ramach
MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW W BIEGU NA ORIENTACJĘ.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do biegania z mapą, proponując także niezainteresowanym rywalizacją sportową kilka tras i kategorii popularyzacyjnych. O szczegółach należy sobie poczytać w biuletynach, które teraz przesyłam w załączniku. Warto też zajrzeć na stronę http://www.orienteering.mastela.pllub http://szos.dl.pl, gdzie znaleźć można także inne przydatne informacje, uzupełniane na bieżąco.

Organizator z Jastrzębia-Zdroju ma dla uczestników propozycję wyżywienia i noclegu. Możliwy jest nocleg na sali gimnastycznej (ewentualnie w mniejszych salach) w Zespole Szkół Zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju (sobotnie centrum zawodów) z własnym materacem i śpiworem i opłatą 10 zł za noc oraz obiad jednodaniowy w cenie 15 zł (tylko w sobotę). Zapotrzebowanie na noclegi i obiady proszę zgłaszać do 6 października na adres mailowy rafal@mastela.pl.

W bonusie podaję adresy zbiorów map, gdzie m.in. znajdują się stare mapy terenów biegów:
http://www.orienteering.mastela.pl/mapy

oraz

http://www.uks-sparta.org/index.php?option=com_content&view=article&id=5...

Zapraszam do kolorowego jesiennego lasu!

Andrzej Wysocki

Kategoria: