Krokus Miliardowice 2010

Strona archiwalna z 2010 roku

W tym roku - 2010 - dalej startowaliśmy w zawodach turystycznych i sportowych różnej rangi. Jednak coraz bardziej podobały się nam turystyczne InO. Do tego stopnia, że sami zorganizowaliśmy zawody rangi Pucharu Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację, pod nazwą 1000002010. Uczestnicy w większości szybko roszyfrowali związek nazwy z naszą miejscowością (dzielnicą, sołectwem). Zawody organizujemy w dalszym ciągu, natomiast strona zeszła trochę na psy...

Sekcja Imprez na Orientację KROKUS Miliardowice

--------------------------------------------------------------------------------

12 czerwca 2010

Organizujemy rundę Pucharu Województwa ŒŚląskiego w Marszach na Orientację: MnO "1000002010"! Startowało 45 osób. ZWYCIĘŻYLI:

Trasa Zespół Organizacja
TP Jagoda PRZYŁUCKA
Waldemar PRZYŁUCKI
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ LIGOTY
TD Marta KRAWCZYK
Larysa MOROŃ
Weronika WOJTAS
Klaudia STEFAŃSKA
SP Nr 2 CZECHOWICE-DZIEDZICE
TM Aleksandra POLOCZEK KTK "Be-Loć" Piekary Œl.
TJ Maciej URBANIAK SKKT PTTK AZYMUT CZĘSTOCHOWA
TS Adam SKOCZYŃSKI PLESSINO PSZCZYNA
TW Henryk KUBERA WSZĘDOCZŁAPY Katowice

Główny wniosek z wyników i odczuć uczestników: trasy były zbyt długie a zadania na łatwych trasach zbyt trudne. Do tego dodatkowo panował wyjątkowy upał, natomiast po powodziach iloœść i aktywnośœć komarów przerastała jakiekolwiek wyobrażenia. Za wszystkie te utrudnienia Organizatorzy przepraszają i się poprawią (może z wyjątkiem komarów i upału). Pozostała cz궜ć organizacyjna imprezy mamy nadzieję, że się podobała.
Zobacz protokół z imprezy...

--------------------------------------------------------------------------------

3-6 czerwca 2010

Startujemy na MATNI: Ala w TJ, Tatugno w TS. Pogoda udała się nad podziw. Sama MATNIA okazała się być bardzo przyjemna. Nasze wyniki dużo lepsze od spodziewanych. Nasz nieoficjalny ranking etapów: najlepszy 1 nocny, potem "raz w prawo, raz w lewo..". Na początku byłem wkurzony na etap 3 (nomen omen noszący nazwę "Etap do d..."). Gdy opadły emocje i na spokojnie to przemyśœlałem, to etap ten był właœściwy na imprezie tej rangi - ja po prostu jeszcze jestem za słaby na aż takie hocki-klocki. Ale postępy są... W końcowej klasyfikacji Ala zajęła 15 miejsce w juniorach, ja 16 w seniorach. Wyniki dobre - były to wszak Mistrzostwa Polski...

--------------------------------------------------------------------------------

16 maja 2010

Tym razem "Jastrzębski Orient Show 2010" - a więc sport, sport, sport...
W składzie dwuosobowym z Szymonem i bez Ali (kostka) w potwornych warunkach pogodowych (ulewa i zimno) braliśœmy udział w nieprawdopodobnej zabawie. Czapki z głów przed Rafałem Mastelą z Jastrzębia, który kolejny raz pokazał, że można organizować fajne zawody. Oczywiœście były niedociągnięcia organizacyne, które jednak w konfrontacji z zaproponowaną zabawą nie miały żadnego znaczenia. Tym razem doskonale spisał się Tatugno wygrywając kategorię M45 w obsadzie międzynarodowej (bracia Czesi) oraz z odrobinę starszymi kolegami œścigającymi sie na tych samych trasach. Szymon i Ala (w.z. Tatugno) odebrali puchary za klasyfikację generalną Subregionalnej Ligi BnO w 2009 roku: Ala 2 miejsce w K14, Szymon 3 miejsce w M14.

--------------------------------------------------------------------------------

8 maja 2010

Tradycyjne częstochowskie Rychliki (5 runda Pucharu Województwa ŒŚląskiego). Pogoda lepsza, niż można się było spodziewać i niż zapowiadano w Małopolsce. Trasa TS - jednak trudna, choć chyba zbyt dużo prawdopodobieństwa i szczęœcia. Efekt: Tatugno ma wszystko, ale w tłustych - 2 miejsce TS. Ala i Szymon - 2 miejsce TM. Tym razem TM było selektywne i łatwo zobaczyć kto ma doœwiadczenie i umiejętnoœści, a kto nie. Niestety - na drugim PK Ala powtórnie skręciła nogę w kostce (patrz Puchar Rybnika) i w efekcie w poniedziałek gips na dwa tygodnie.
Wyniki mam nadzieję wkrótce.

--------------------------------------------------------------------------------

29/30 kwietnia 2010

Maratonik orientacyjny: 3 etapy w Rybniku (pierwszy - œświetny, drugi zdecydowanie nieœświetny, trzeci - poprawny) i Mistrzostwa ŒŚląska w Sprinterskim Biegu na Orientację wytrzymał tylko Tatugno (i to jego największy sukces). Występ Ali i Szymona w III Ogólnopolskich InO "O ZŁOTY PUCHAR RYBNIKA" znakomity - 1 miejsce w TM i puchar. Tatugno nieco gorzej tym razem - 4 miejsce w TS (i ma ochotę tłumaczyć sie po prostu przeziębieniem, osłabieniem itp. - zupełnie niepotrzebnie - zawalił najlepszy ale również najtrudniejszy etap 1). BRAWO AGATA!!!.
Ala zamiast odbierać puchar grała w "nogę" i skręciła nogę w kostce. Dokręciła ją jeszcze na nocnym etapie, Szymon też troszkę się nadwyrężył, frakcja Surówków zawiodła i w ten sposób z całej ekipy Krokusa na Mistrzostwach ŒŚląska w Sprincie wystartował tylko Tatugno i zajął 3 miejsce w bojowej kategorii M-45.

--------------------------------------------------------------------------------

27 marca 2010

Nasz występ - absolutna rewelacja: TM - ALA i SZYMON 1 miejsce, TS - TATUGNO 1 miejsce. To wszystko przy dobrej obsadzie.
Sama impreza (czyli Mistrzostwa Piekar ŚŒl. w MnO DIABLINO'2010): interesujące trasy, pogoda O'K, atmosfera też.
Wyniki mamy nadzieję wkrótce...

--------------------------------------------------------------------------------

25 marca 2010

Dzisiaj wieczorem, po ciężkiej chorobie, w wieku 56 lat, zmarł w Gliwicach BALTAZAR KOTULA.
W imprezach na orientację był czynnym organizatorem i uczestnikiem, zwłaszcza w latach 70., 80. i na początku 90. XX w. Jeden z najaktywniejszych działaczy w okresie tworzenia się i w tzw. złotych czasach gliwickiego œśrodowiska InO.
Był jednym z założycieli Gliwickiego Klubu Terenoznawczego "Cyrkino" w gliwickim Oddziale PTTK.

--------------------------------------------------------------------------------

13 marca 2010

Zorientowani Rybnik zorganizowali VI Wiosenne MnO "Na przełaj", będące jednoczeœnie 2 rundą Pucharu ŒŚląska w MnO.
Oczywiœście braliśœmy w nich udział w 3-osobowym składzie. Niestety - były wiosenne jedynie z nazwy. Samą trasą nie byliśœmy zachwyceni, ale też teren nie bardzo pozwalał na coœś lepszego. Sukcesy: AL 2 w TM, Tatugno 2 w TS.

--------------------------------------------------------------------------------

5-7 marca 2010

Braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Nocnych Marszach na Orientację. Fatalna baza: zimno, ciasno i w ogóle (na wszystkich uczestników tyko jedna umywalka z zimną wodą). Warunki w połączeniu z poteżnym mrozem (w nocy poniżej -10) nie zachęcały do długiego przebywania w Chmielnie, gdzie to wszystko miało miejsce. Same etapy: w pierwszy dzień 2 etap nie bardzo, reszta w porządku. Nasze miejsca nie są zbytnio zadowalające. Mogło być trochę lepiej i może byłoby odrobinę ale obydwie drużyny na ostatnim etapie zgubiły karty startowe...

--------------------------------------------------------------------------------

27 lutego 2010

Krokus rozpoczął sezon. Skład na zawody był skromniejszy od zapowiedzi, ale wpłynęły na to różne czynniki. Nagrodą dla tych, którzy dojechali na opolszczyznę była piękna pogoda (słoneczko!!!) i bardzo przyzwoite wyniki. Tatugno - mimo lub dzięki - puszczeniu przez organizatorów "w trąbę" wygrał TS w bardzo dobrej obsadzie, Ala i Szymon zajęli 2 miejsce w TM/U. Dziwna kategoria w której zostali sklasyfikowani to wynik wspólnego błędu organizatorów oraz kilku drużyn z TM które dostały i przyjęły mapę TU.
Tą drogą dziękujemy organizatorom za bardzo życzliwe podejœście do tego problemu - kilku drużyn (w tym Ali i Szymona) nie skrzywdzono - natomiast mamy nadzieję, że będzie to nauczką dla nich na przyszłośœć.
Wyniki mamy nadzieję wkrótce.

Kategoria: