Marsze na orientację na przedwiośnie.

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/virt9342/domains/pucharino.slask.pl/public_html/includes/common.inc).

Szanowni miłośnicy chodzenia w terenie na orientację!

Jak wziąć udział jednego dnia w dwóch imprezach, w dwóch różnych miejscach? Wystarczy w najbliższą sobotę, 12 marca 2016 wybrać się do Rybnika i do Katowic.
Przysłowie mówi „W marcu jak w garncu”. Rybniczanie organizują imprezę jeszcze zimową, bo o nazwie XVIII ZIMOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ „SOPELEK”, a katowiczanie już wiosenną - XXXVI MARSZE NA ORIENTACJĘ „WIOSNA Z KOMPASEM”.

Jak będzie – zobaczymy. Może być odwrotnie - wiosennie w dzień, a zimowo w nocy.

Obie imprezy są w terenach leśnych, a rybnicki dodatkowo ma bogatą rzeźbę terenu.

Organizatorzy dogadali się. Jak w zeszłym roku, katowiczanie start na trasie kategorii TZ przenieśli na wieczór (start do pozostałych jest przed południem). Kategoria TZ zasadniczo nie jest ograniczona wiekowo, a to pozwala na dwukrotny start jednego dnia wielu osobom. Pamiętać należy o latarkach.

Regulaminy obu imprez przesyłam w załączniku, warto jednak śledzić informacje umieszczane na stronach organizatorów:
- katowicki: http://czartak.katowice.pttk.pl
- rybnicki: http://zorientowani.rybnik.pl.
Lokalizację baz obu wymienionych imprez oraz kolejnej, opisanej w dalszej części tekstu, wskazałem mapie pod adresem http://goo.gl/maps/Av432.

Jesteśmy już po pierwszej rundzie tegorocznej 14. edycji PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Jak było można zobaczyć oglądając fotki w galerii o adresie http://infoino.rajce.idnes.cz/2016.02.27_XLVIII_Zimowe_Jazdy_i_Marsze_na...

Jest już regulamin drugiej rundy Pucharu. Akademicy z Krakowa zapraszają w sobotę 2 kwietnia 2016 do Zabierzowa (południowa część Jury) na

KRAKOWSKĄ IMPREZĘ NA ORIENTACJĘ „V KrakINO” .
Regulamin tych zawodów także wstawiłem do załączników.
Ponadto, organizatorzy założyli kilka przydatnych stron dotyczących tej imprezy:

http://goo.gl/forms/tYjNiDZByC (internetowy formularz zgłoszeniowy),
https://drive.google.com/open?id=0B78qeHQ9IFUkSmhNMVR3OFA5OEU (tradycyjny formularz zgłoszeniowy)
https://www.facebook.com/events/490639504461919/ (strona wydarzenia).

Na koniec, wszystkich, którym zależy na rozwoju imprez na orientację, polecam zapoznanie się z artykułem o problemie na północy Polski. Kłopot ten może za niedługo dotyczyć także reszty naszego kraju. Proszę zajrzeć na stronę http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Lesnicy-chca-ograniczyc-liczbe-impre...

Do zobaczenia, najlepiej w lasach

Andrzej Wysocki

Kategoria: