II Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej.


We Wrocławiu w dniach 13-14 września 2014 organizowane są II Mistrzostwa Wrocławia oraz Mistrzostwa Polski w Orientacji Precyzyjnej. Orientacja precyzyjna to sport, który powstał w celu umożliwienia osobom niepełnosprawnym ruchowo obcowanie z mapą oraz dać im możliwość rywalizacji na łonie natury. Obecnie dyscyplina ta przeżywa dość szybki rozwój, odbywają się w niej mistrzostwa Europy i świata. Oczywiście, już dość dawno przestała być ograniczona wyłącznie dla osób niepełnosprawnych ruchowo i objęła swoim zasięgiem wszystkich chętnych.

W trakcie zawodów obowiązuje praktycznie całkowity zakaz porozumiewania się, zawodnicy pokonują trasę wiodącą ścieżkami, w pobliżu której znajdują się widoczne ze ścieżki punkty kontrolne. Zawodnicy nie musza się spieszyć na trasie, a konkurencja polega na dokładnym czytaniu mapy, załączonych piktogramów, interpretowaniu terenu i podejmowaniu na tej podstawie decyzji o prawidłowości rozstawienia poszczególnych punktów kontrolnych.

W Mistrzostwach brała całkiem liczna ekipa naszych kolegów z województwa śląskiego i mamy nadzieję że w najbliższym czasie podzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami z tych zawodów.

Tags:
Kategoria:

Komentarze

Dla ciekawych informacja - warto zajrzeć na czeskie strony
http://www.trailo.cz/index.php?id=194&tx_ttnews%5Btt_news%5D=358&cHash=4...
lub sama relacja
http://www.skvpraha.org/novinky/cely-text/zprava/mistrovstvi-polska-2014...
a na polskiej stronie
można pooglądać mapki z zawodów a także pozaglądać do przepisów
polecam aktualnie najlepszą polską stronę dot. O-PRE
http://www.orientop.eu/trail