Nowy sezon Pobino, Pokino i Popekspresu

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
Znów jest rocznicowo – 40 lat temu rozpoczęliśmy cykl POBINO! W czwartek za tydzień, pierwszy raz w tym roku, 19 kwietnia 2018 w Gliwicach, w dzielnicy Stare Gliwice, rozpoczynamy 26 sezon (od 1978 r. z przerwą) cyklu POPOŁUDNIOWYCH BIEGÓW NA ORIENTACJĘ „POBINO”, 16 sezon (od 2003 r.) cyklu POPOŁUDNIOWYCH KOLARSKICH IMPREZ NA ORIENTACJĘ „POKINO” oraz 6 sezon (od 2013 r.) cyklu POPOŁUDNIOWYCH SZYBKICH ORIENTACJI PRECYZYJNYCH „POPEKSPRES”.
Są to cykle comiesięcznych, czwartkowych, popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.
Szczegółowy regulamin cyklów przesłałem już wcześniej, ale na indywidualne życzenie mogę to powtórzyć. Wersja z poprawionym adresem formularza zgłoszeniowego jest także dostępny pod adresem http://cyrkino.gliwice.pttk.pl/nasze_imprezy/regulaminy/pobino_pokino_po...
Miejsce najbliższej zbiórki, to opuszczone asfaltowe boisko „Tesco”, położone 100 m na północ od zespołu garaży znajdującego się po zachodniej stronie ulicy Szafirowej (do niedawna znana była jako ulica Żabińskiego) i zarazem naprzeciw przystanku autobusowego „Osiedle Waryńskiego Pętla”. Współrzędne GPS placu postojowego przy garażach są takie: N50°18’53,42’’, E18°37’6,39’’. Dojazd do pętli (m.in. z Gliwic, Sośnicowic i Zabrza) autobusami linii 186, 259, 280, 692, 699 i 924.
Miejsca zbiórek oraz współrzędne GPS są widoczne także na mapie Google, na stronie http://tiny.pl/qk9mn lub http://tinylink.pl/pobpokpop-inomapa.
Meteowróżbici na owe czwartkowe popołudnie zapowiadają pogodę słoneczną i bez opadów, z temperaturą ok. 19 stopni. Będzie to pierwszy dzień po krótkim ochłodzeniu i opadach deszczu.
Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):
A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;
B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;
C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.
a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:
O – ogólna dla wszystkich;
M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);
W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.
Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.
W 2018 roku udział nadal jest bezpłatny, ale od zgłaszających po wtorku poprzedzającym termin rundy możemy pobierać opłaty na reprodukcję map!
Tegoroczne terminy i tereny, to: 19.04 [to już w przyszłym tygodniu!] (Gliwice Stare Gliwice), 17.05 (Tarnowskie Góry Repty), 14.06 (Paniówki), 19.07 (Ziemięcice), 16.08 (Knurów Szczygłowice) i 13.09 (Zabrze).
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorków poprzedzających czwartki z rundami. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 3-7 sztuk dla każdej trasy.
Można zgłaszać się poprzez formularz http://cyrkino.gliwice.pttk.pl/formularz/formularz_pobino.php ale gdyby jednak był niesprawny, to można też pocztą internetową na adres infoino@o2.pl. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na przygotowanie a może nawet wcześniejsze opublikowanie listy startowej. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!
Zapraszam w imieniu członków GKT „Cyrkino” i wspierających nas przyjaciół

Andrzej Wysocki