Wspólnie redagujmy nasz portal pucharino.slask.pl!

Podstawowym założeniem, niezbędnym dla właściwego funkcjonowania naszej strony, jest wspólne redagowanie jej treści. Powinny znaleźć się na niej kompletne materiały związane z Pucharem Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację, czyli informacja o imprezach pucharowych, relacje z ich przebiegu oraz zdjęcia, wyniki, mapy i mapy wzrocowe. Poza tym oczekujemy również wszelkiego typu informacji o innych imprezach na orientację w naszym województwie, a także poza jego granicami. a także innych informacji przydatnych dla uczestników i organizatorów imprez na orientację. Żeby nasze zamierzenia mogły się ziścić potrzebna jest Wasza aktywność, dlatego bardzo Was prosimy: rejestrujcie się, komentujcie, stawajcie się autorami wpisów, lajkujcie na FB!
Poniżej znajdziecie informacje przydatne dla współredagujących nasz portal!

Zacznijmy o tego, że aby mieć możliwość dodawania komentarzy, musisz się zarejestrować. Jeżeli chciałbyś mieć możliwość umieszczania wpisów - po rejestracji zgłoś swój akces do admina!
Mimo trudności wieku szczenięcego będziemy się starali w miarę na bieżąco zamieszczać najważniejsze informacje dotyczące Marszów na Orientację w naszym regionie i okolicach. A w ogóle zauważ - w menu jest dostępny kalendarz z imprezami!!!
Cały poniżej zamieszczony poradnik powinien pomóc Redaktorom portalu pucharino.slask.pl w redagowaniu wpisów. Ale jeśli Ci, jako Redaktorowi, nie uda się umieścić treści tak, jak chciałeś - to naprawdę nic nie szkodzi – skontaktuj się ze mną na admin@pucharino.slask.pl, a ja w przeważającej większości przypadków będę Ci w stanie pomóc w tej kwestii. . Jako administrator mam większe możliwości, poza tym współpraca wielu osób powinna przynieść dużo lepszy skutek niż potężne wysiłki indywidualisty. Dlatego - po prostu – odwagi!
Nasz portal poświęcony marszom na orientację w województwie śląskim został uruchomiony na profesjonalnym systemie zarządzania treścią (CMS) jakim jest Drupal. Z punktu widzenia osób odwiedzających naszą stronę lub ograniczających się wyłącznie do dodawania komentarzy nie ma to raczej żadnego znaczenia. Dla Redaktorów może być to o tyle istotne, że będą już mieli do czynienia z administracyjnym fragmentem interfejsu tego systemu. Istotne jest również to, że sposób działania Drupala konfiguruje się indywidualnie, dostosowując go do konkretnego zastosowania, zachowując przy tym spójność prezentacji różnych danych. Tak też zrobiłem, przygotowując przez kilka tygodni obecny stan strony. W tej chwili portal jest gotowy do wprowadzania treści oraz zdjęć i załączników we w miarę zorganizowany sposób. W dalszej części pokazuję i opisuję sposób postępowania przy wprowadzaniu różnych rodzajów treści.
Oczywistym celem naszej strony jest propagowanie marszów na orientację jako znakomitego sposobu na aktywny wypoczynek. Jednak internet rządzi się swoimi prawami, dlatego żeby skutecznie zaistnieć w przestrzeni internetowej niezbędne jest zajmowanie wysokich miejsc w rankingach wyszukiwarek, a właściwie wyszukiwarki (tak nam wujek G zmonopolizował niezależną wydawałoby się sieć). Z tego wynikają niektóre wprowadzone przeze mnie ograniczenia i zalecenia skierowane do redaktorów naszego portalu pucharino.slask.pl
Aby móc redagować treści naszego portalu musisz posiadać uprawnienia redaktora, w tym celu napisz do mnie podając Twój redakcyjny pseudonim, pod którym chcesz występować oraz adres e-mail, który będzie służył do redakcyjnej korespondencji. Po założeniu konta z uprawnieniami na podany adres przyjdzie wiadomość – aby aktywować Twoje konto postępuj zgodnie z zawartymi tam instrukcjami.

Pobierz poradnik redaktora