Orientacja na 1 połowę kwietnia

Szanowni miłośnicy chodzenia na orientację!
Choć kwiecień plecień przeplata zimę z latem, to wystarczy się tylko odpowiednio ubrać, żeby wziąć udział w kolejnej imprezie na orientację. Będą to XLIII OGÓLNOPOLSKIE MARSZE NA ORIENTACJĘ „WIOSENNY KOMPAS”
a odbędą się w najbliższy weekend 7 i 8 kwietnia 2018 r. Kiedyś była to impreza jurajska (przynajmniej w nazwie), teraz jest ogólnopolska. Nie jest jurajska, bo odbędzie się na zachód od Częstochowy, w miejscowości Tanina, koło Herbów. Lasy są tam duże i dorodne, a teren dla zawodów na orientację jest dziewiczy i czeka na większą eksploatację.
Ranga ogólnopolska gwarantuje wysoki poziom organizacji, zwłaszcza że będzie ona dziełem doświadczonego aktywu częstochowsko-krakowskiego.
Na uczestników czeka duży wybór kategorii wiekowych i umiejętnościowych. Bogaty jest też program imprezy, który przewiduje dla prawie wszystkich (z wyjątkiem początkujących) dwa etapy dzienne i jeden nocny.
Opłaty zostały rozdzielone na osobne za starty i za noclegi (można nocować już w piątek). O wyżywienie należy wcześniej zadbać samemu.
Impreza jest utytułowana, bo jest:
- piątą rundą Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację (kategorie dzieci, młodzików i juniorów);
- trzecią runda 16. edycji Pucharu Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację (kategorie młodzików, juniorów, seniorów, weteranów i nestorów oraz drużynowa). Informacje szczegółowe zawarte są w regulaminie imprezy, który przesyłam w załączniku.
Impreza jest za parę dni, więc termin zgłoszeń też mija za chwilę – we wtorek przed północą.
Zdjęcia z poprzedniej rundy Pucharu Województwa Śląskiego w MnO czekają na obejrzenie na stronie http://infoino.rajce.idnes.cz/2018.03.17_XX_Zimowe_Marsze_na_Orientacj_S...
Na koniec zachęcam zainteresowanych orientacją precyzyjną na wyjazd w dniach 14 i 15 kwietnia 2018, w okolice Głuchołaz, do miejscowości Zlaté Hory, na
TRAIL-O ADVENTURE ZLATÉ HORY.
Na uczestników czekają dwa etapu klasyczne i jeden szybki. Więcej informacji zawiera regulamin (rozpis), dostępny na stronie https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=4621. Jeśli ktoś będzie miał problemy ze zrozumieniem tekstu w języku czeskim, to proszę o kontakt.
Termin zgłoszeń – do 10 kwietnia 2018.
Jak zawsze lokalizacja baz obu zawodów jest widoczna na mapie http://goo.gl/maps/Av432.

Andrzej Wysocki

Kategoria: