Powitanie lata na orientację - nocą i na mokro

Szanowni miłośnicy chodzenia w terenie na orientację!
Zbliża się koniec przedwakacyjnego - wiosennego sezonu imprez z klasyfikacją turystycznych imprez na orientację.
Za tydzień, w nocy z piątku na sobotę 24/25 czerwca 2016, w tradycyjnym miejscu nieistniejącego już starego zalewu (kto go jeszcze pamięta?), w okolicy Olsztyna na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej organizatorzy z Częstochowy przeprowadzą nocne powitanie lata i wakacji, czyli IX SOBÓTKOWE NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ na które zapraszają wszystkich chętnych. Trasy są przygotowane w szerokim zakresie kategorii wiekowych od młodzików do nestorów.
Regulamin tej imprezy w załączniku.
Trafić należy w to samo miejsce, jak co roku. Bazą jest autokar organizatora na polanie u stóp Gór Sokolich, a miejsce jego stania i współrzędne tego miejsca są pokazane i podane na mapie o adresie http://goo.gl/maps/Av432.
Będzie to już piąta tegoroczna runda PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. ale do Pucharu nie są zaliczane wyniki młodzików. Imprezą towarzyszącą (a może odwrotnie?) jest XXII NOCNY roZŁAZ TURYSTYCZNY inaugurujący „Wakacje 2016 z PTTK” (regulamin roZŁAZu w załączniku).
Wakacje można rozpocząć na mokro. Nie chodzi tu o tradycyjne deszcze świętojańskie, ale o imprezę z orientacją na wodzie. Współorganizatorka takiej imprezy napisała:
Zapraszam serdecznie na fajną imprezę kajakową, którą współorganizuję po raz trzeci wspólnie z moimi przyjaciółmi z Klubu Kajakowego "Meander" w Chałupkach w pierwszy weekend lipca 2016 (od 1 do 3 lipca 2016). W niesamowitym klimacie nadodrzańskich łąk, w Chałupkach, już od piątku – 1 lipca otwieramy pole namiotowe.
MEANDER ORIENT EXPRESS - taką nosi nazwę impreza - to nie tylko sportowa rywalizacja na orientację na rzece, ale przede wszystkim zabawa, świetne koncerty bardzo dobrych, niszowych zespołów, klimatyczna kafejka klubowa ze swojskimi wyrobami, "przedszole" klubowe dla najmłodszych, świetna kuchnia regionalna (w tym Wieczór Smaków Pogranicza) oraz naprawdę atrakcyjne nagrody. Nie zapominamy także o osobach, które nie popłyną w etapach rywalizacji - dla tych uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne formy spędzenia czasu - m.in. zwiedzanie bunkrów, czy wieży bogumińskiego kościoła w Czechach. TRANSMISJA ĆWIERĆFINAŁÓW W EURO 2016 W KLUBIE SPŁYWOWYM!!!!!!!!!!
A dla najmłodszych - motywujące konkursy z nagrodami i sportowe rozgrywki "na wesoło".
W tym roku jednak główny nacisk kładziemy na DZIECI. Dzieci, których rodzice, opiekunowie nie mogą pozwolić sobie na wyjazd na wakacje swoim pociechom. Zaprosiliśmy do współpracy Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej i spotkało się to z dużym zainteresowaniem. Przez 2 dni zapewniamy tym dzieciom wyżywienie i moc atrakcji, a w niedzielę wszyscy wspólnie spłyniemy Meandry Odry. Uczestnicy, którzy pierwszego dnia biorą udział w współzawodnictwie i walce o puchary, drugiego dnia mogą zrobić coś dla innych i zaopiekować się przynajmniej jednym dzieciakiem podczas spływu. Opcja będzie dostępna dla kajakarzy, którzy już pewnie czują się w kajaku i zgłoszą nam chęć pomocy w tym przedsięwzięciu.
Namiastkę tego, co będzie się działo możecie prześledzić na FB - Meander Orient Express, przeglądając fotorelację i filmy z poprzednich dwóch edycji imprezy. Zerknąć można również na naszą stronę internetową www.meander.krzyzanowice.pl - tam jest dosłownie wszystko, co wiąże się z naszym Klubem. W załączniku przesyłam regulamin, a zgłaszać można się pod tym linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/1g6Cr8vPttBG4A-STDQ9zTpmYWk49rWP4cjCdL63...
Impreza skierowana jest do całych rodzin; kładziemy nacisk, na to aby właśnie wzmacniać jej charakter rodzinny, by nikt nie musiał zostać w domu.

Do zobaczenia na starcie.
Pozdrawiam, jeszcze wiosennie
Andrzej Wysocki

Kategoria: