Zaproszenie na potrójne zawody na orientację w Pniowcu

W imieniu organizatorów z Gliwickiego Klubu Terenoznawczego „Cyrkino” Oddziału Ziemi Gliwickiej w Gliwicach zapraszam na leśne trasy , w mikołajową sobotę 6 grudnia 2014 r., do Pniowca, północno-zachodniej dzielnicy Tarnowskich Gór, gdzie odbędą się dwie turystyczne imprezy (jedna po drugiej) pod nazwą
XLV BARBÓRKOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ
i
XLV NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ

Imprezy będą stanowiły 11 rundę (ostatnią) Pucharu Województwa Śląskiego w Marszach na Orientację.

Ponadto odbędą się również IV MISTRZOSTWA GLIWIC W ORIENTACJI PRECYZYJNEJ
Startować można w jednej dowolnie wybranej albo w obu a nawet trzech imprezach!
W imprezach turystycznych proponujemy trasy z klasyfikacją w różnych kategoriach wiekowych.
Trasa – bez oceny rekreacyjna - krajoznawcza oraz z klasyfikacją dla dzieci (TD) są tylko w dzień. Trasy dla młodzików (TM) oraz osób starszych są w wersji dziennej i wieczornej (po zmroku).
W otwartych Mistrzostwach Gliwic jest tylko jeden etap, dzienny, w kategoriach wyczynowców oraz osób pozostałych, z podziałem na dwie grupy wiekowe -młodzików 14. letnich i młodszych oraz dla osób starszych
Terenem tras w dużej części są obszary dawnego górnictwa kruszcowego, który pozostawił po sobie liczne ślady.
W imprezie wieczornej niepełnoletni mogą startować, jeżeli będą posiadali (lub ich opiekun) pisemną zgodę obojga rodziców z poświadczonymi ich podpisami (np. przez szkołę) albo wystartują w parze z rodzicem lub innym pełnoletnim opiekunem.
Regulamin, kartę zgłoszeń i różne przydatne informacje przesyłam w załączniku. Na stronie klubu „Cyrkino” o adresie http://www.cyrkino.gliwice.pttk.pl/, poza informacjami z załącznika, jest także aktywny formularz on-line do zgłaszania swojego udziału. Zachęcam do korzystania z niego.
Imprezy zaczynają się i kończą w tym samym dniu. Tym razem chętni będą mogli przenocować w bazie, w sali gimnastycznej w nocy z piątku na sobotę (wstęp do bazy dopiero po godzinie 20) oraz z soboty na niedzielę. Śpiwór i materac do spania, a także miękkie kapcie trzeba mieć swoje. Opłata za nocleg będzie pobierana w gotówce na miejscu, w kwocie do 10 zł od osoby za noc.
Lokalizacja bazy ma współrzędne GPS N50°29’46.38”, E018°48’43.86” i jest już zaznaczona na mapie, pod adresem http://goo.gl/maps/Av432.
Barbórkowe MnO i Nocne MnO łącznie są ostatnimi tym roku rundami dwóch rocznych klasyfikacji PUCHARU POLSKI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W MARSZACH NA ORIENTACJĘ oraz PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Młodzikom do Pucharu Polski zaliczają się połączone wyniki imprez - dziennej i wieczornej, a do Pucharu Woj. Śląskiego tylko wyniki imprezy dziennej. Juniorom, seniorom i weteranom połączone wyniki imprez - dziennej i wieczornej zalicza się do Pucharu Woj. Śląskiego.
Do klasyfikacji Marszów na Orientację „27 Domino”zalicza się osobno wyniki Barbórkowych MnO, Nocnych MnO oraz Mistrzostw Gliwic w OP.

Jak ktoś chciałby zrobić sobie festiwal orientacji, to może w niedzielę 7 grudnia 2014,/em> przejechać kilkadziesiąt kilometrów na południe do Ostrawy w Czechach i wystartować w mikołajkowym treningowym biegu na orientację pod nazwą
XIV. ROČNÍK ZÁVODU V ORIENTAČNÍM BĚHU MIKULÁŠ 2014
Regulamin dostępny jest pod adresem
http://www.msob-ostrava.wz.cz/Zavody/2014_12_07/rozpis.pdf,
a strona organizatora ma adres http://www.msob-ostrava.wz.cz.
Polecam!

Do spotkania w lesie!
Andrzej Wysocki

Kategoria: