Wczesna wiosna z kompasem

Szanowni miłośnicy chodzenia w terenie na orientację!
Wiosna wypiera już zimę. Widać to już było podczas „Sopelka” w Czerwionce.
Na okres przedwielkanocny mam propozycje na wszystkie soboty.
W najbliższą sobotę, 25 marca 2017, można wybrać się na północ, do Częstochowy.
Tam częstochowscy organizatorzy przeprowadzą imprezę o nazwie
IX ZIMOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ „Zi?MnO”
Teren będzie miejski. Inne szczegóły podane są w regulaminie, a regulamin ten przesyłam w załączniku.
Tydzień później, do Murcek w Katowicach, na sobotę 1 kwietnia 2017, zapraszają organizatorzy z Katowic. W Murckach, otoczonych z każdej strony lasami, poprowadzone zostaną trasy
XXXVII MARSZÓW NA ORIENTACJĘ „WIOSNA Z KOMPASEM”
Trasa najtrudniejsza wyjdzie z lasu i wejdzie także na teren zurbanizowany. Regulamin tej imprezy jest dostępny pod adresem http://czartak.katowice.pttk.pl/reg/2017_wiosna_regulamin.pdf.
Na ostatnią nieświąteczną sobotę, czyli na 8 kwietnia 2017, znów zapraszają organizatorzy z Częstochowy. W Mirowie (to nie ten koło Bobolic), w zachodniej dzielnicy Częstochowy, odbędą się
XLII (JURAJSKIE - ?) MARSZE NA ORIENTACJĘ
„WIOSENNY KOMPAS”
Część kategorii będzie miała dwa etapy, czyli dwa starty. Więcej informacji jest w regulaminie (w załączniku). Warto zaznaczyć, że ta impreza jest trzecią w tym roku rundą 15. edycji PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ.
We wszystkich wymienionych imprezach są oczywiście trasy dla początkujących, których zachęcam do wiosennego spaceru z mapą.
Zdjęcia z poprzedniej rundy Pucharu znajdą się w galerii infoino.rajce.idnes.cz. Dodam, że na mapie http://goo.gl/maps/Av432 zobaczyć można lokalizację każdej z proponowanych imprez.
Na koniec informacja z Krakowa, gdzie organizatorzy najbliższego KrakINO zajrzeli do kalendarza i przenieśli XIII edycję tej imprezy z Wielkiego Czwartku, na czwartek mały – 27 kwietnia 2017.
Darz Las! 
Andrzej Wysocki

Foto: 
XLII MnO Wiosenny Kompas
Kategoria: