XLVI Barbórkowe i XLVI Nocne Marsze na Orientacje zapraszają!


W imieniu organizatorów z Gliwickiego Klubu Terenoznawczego „Cyrkino” Oddziału Ziemi Gliwickiej w Gliwicach zapraszam na leśne trasy , w sobotę 5 grudnia 2015 r., do Pniowca, północno-zachodniej dzielnicy Tarnowskich Gór, gdzie odbędą się dwie turystyczne imprezy (jedna po drugiej) pod nazwą:
XLVI BARBÓRKOWE MARSZE NA ORIENTACJĘ
i XLVI NOCNE MARSZE NA ORIENTACJĘ

Startować można w jednej dowolnie wybranej albo w obu imprezach!

W imprezach turystycznych proponujemy trasy z klasyfikacją w różnych kategoriach wiekowych.

Trasa – bez oceny rekreacyjna - krajoznawcza oraz z klasyfikacją dla dzieci (TD) są tylko w dzień. Trasy dla młodzików (TM) oraz osób starszych są w wersji dziennej i nocnej (po zmroku).

Terenem tras są bezkresne lasy tarnogórskie.

Regulamin, kartę zgłoszeń i różne przydatne informacje umieszczone na stronie imprezy na naszym portalu pucharino. Na stronie klubu „Cyrkino” o adresie http://www.cyrkino.gliwice.pttk.pl/, poza informacjami z załącznika, jest także formularz do zgłaszania swojego udziału. Zachęcam do korzystania z niego.

Imprezy zaczynają się i kończą w tym samym dniu. Tym razem chętni będą mogli przenocować w bazie, w sali gimnastycznej w nocy z piątku na sobotę (wstęp do bazy dopiero po godzinie 20) oraz z soboty na niedzielę. Śpiwór i materac do spania, a także miękkie kapcie trzeba mieć swoje. Opłata za nocleg będzie pobierana w gotówce na miejscu, w kwocie do 10 zł od osoby za noc.

Lokalizacja bazy ma współrzędne GPS N50°29’46.38”, E018°48’43.86” i jest już zaznaczona na mapie, pod adresem http://goo.gl/maps/Av432.

Barbórkowe MnO i Nocne MnO łącznie są ostatnimi tym roku rundami dwóch rocznych klasyfikacji PUCHARU POLSKI MŁODZIEŻY W MARSZACH NA ORIENTACJĘ oraz PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Młodzikom do Pucharu Polski zaliczają się połączone wyniki imprez - dziennej i wieczornej, a do Pucharu Woj. Śląskiego tylko wyniki imprezy dziennej. Juniorom, seniorom, weteranom i nestorom połączone wyniki imprez - dziennej i wieczornej zalicza się do Pucharu Woj. Śląskiego.

Do klasyfikacji Marszów na Orientację „28 Domino” zalicza się osobno wyniki Barbórkowych MnO i Nocnych MnO.

Do spotkania w bazie imprez i w lesie!

Andrzej Wysocki

Kategoria: