Biegowy wrzesień orientalistów.

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
Kończy się wakacyjno-letni okres kilkudniowych zawodów w biegu na orientację, zaczyna się sezon jesienny. Jak to bywa na początkach sezonów, sypnęło propozycjami.
Zwornikiem obu okresów będą trzydniowe zawody zaliczane do EUROREGIONALNEJ LIGI W BIEGU NA ORIENTACJĘ, pod nazwą
HANÁ ORIENTEERING FESTIVAL
Zawody odbędą się w weekend 5-7 września 2014 (piątkowe popołudnie – niedzielne przedpołudnie), na południe od Głuchołaz, niedaleko od Pradziada (najwyższy szczyt Jesioników) - w miejscowości Suchá Rudná (GPS: 50°3'46.618"N, 17°21'39.088"E).
Impreza ma własną stronę - http://www.ofestival.eu/2014. Należy zapoznać się z wersją polską oraz czeską. Trzeba pośpieszyć się ze zgłoszeniem – zawodnicy z licencją PZOS lub z klubów zarejestrowanych zgłaszają się poprzez stronę PZOS, a osoby niezarejestrowane wysyłają swoje zgłoszenie na adres info@ofestival.eu i następnie oczekują na potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
Jeśli ktoś w tym czasie szuka czegoś tylko na jeden dzień i z inną dawką emocji, to dla niego jest propozycja – zaproszenie, które nadeszło z Czechowic-Dziedzic.
W sobotę 6 września 2014 w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się
NADWIŚLAŃSKI
RAJD PRZYGODOWY
Rajd ten, to bieg na orientację typu scorelauf, gdzie w klasyfikacji liczy się przede wszystkim większa ilość odnalezionych punktów kontrolnych, a w dalszej kolejności uzyskany krótszy czas pokonania trasy. Trasę tę wzbogacają zadania dodatkowe, które nie zostały jeszcze ujawnione.
W załączniku przesyłam plakat , a szczegółów należy szukać na stronie imprezy - http://www.nadwislanskirp.pl.
Lokalizację bazy zobaczyć można na mapie o adresie http://goo.gl/maps/kUL8t. Tam też, w informacjach podane są jej współrzędne GPS.
Tydzień później, w weekend 13-14 września 2014 (sobota i niedziela), w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbędą się
II MISTRZOSTWA POLSKI
W ORIENTACJI PRECYZYJNEJ
Choć szczegóły są jeszcze dopracowywane i dopiero je poznamy za kilka dni, to już należy sobie zarezerwować czas na te zawody.
„Mniej” precyzyjnych orientalistów zapraszam na
MISTRZOSTWA ŚLĄSKA
W ŚREDNIODYSTANSOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ.
Te mistrzostwa odbędą się w sobotę 13 września 2014, w Czyżowicach koło Wodzisławia Śląskiego. Jakieś fatum krąży na MISTRZOSTWAMI, bo i te mistrzostwa nie maja jeszcze swojego regulaminu. Trzeba więc czekać, a gdy ukażą się ich biuletyny wybrać mistrzostwa najważniejsze dla siebie.
Dwa dni wcześniej, w czwartek 11 września 2014 będzie można jeszcze potrenować podczas ostatniej w tym roku rund POPOŁUDNIOWYCH SZYBKICH ORIENTACJI PRECYZYJNYCH „POPEKSPRES”, POPOŁUDNIOWYCH BIEGÓW NA ORIENTACJĘ „POBINO” i POPOŁUDNIOWYCH KOLARSKICH IMPREZ NA ORIENTACJĘ „POKINO”.
Czy biegaliście kiedyś po bielskiej starówce? Trening w POBINO przyda się też później, bo w czwartek 25 września 2014 rozpoczyna się nowy cykl -
MIEJSKICH ZAWODÓW W BIEGU NA ORIENTACJĘ
BIELSKO-BIAŁA NOCĄ
W załączniku przesyłam plakat reklamujący ten cykl, a szczegóły dotyczące pierwszego biegu podam w pierwszej dekadzie września.
Trening w POKINO przyda się także, bo po nocnym biegu można i powinno przesiąść się na rower, by wystartować w
XIV MISTRZOSTWACH POLSKI W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ
Mistrzostwa odbędą się od piątku do niedzieli w terminie 26-28 września 2014.
Można wystartować w wybranych dniach albo w całości. Terenem jazd jest powiat tarnogórski, a dokładniej okolica pałacu w Brynku oraz tereny przylegające do ośrodka Harcerskiego w Odmuchowie – przysiółku wsi Potępa w gminie Krupski Młyn. Biuletyn z regulaminem wstawiony jest do załączników tej przesyłki. Lokalizację centrów zawodów zobaczyć będzie można na mapie o adresie http://goo.gl/maps/kUL8t. Tam też, w informacjach podane zostaną współrzędne GPS.

Ufff… Na koniec zapraszam do oglądania zdjęć z zawodów, które znajdują się w galerii http://infoino.rajce.idnes.cz. W najbliższym czasie pojawi się tam grubo ponad tysiąc zdjęć z sierpniowych zawodów wielodniowych.

Do zobaczenia na trasach!
Andrzej Wysocki

Kategoria: