Wrzesień w lesie na orientację

Szanowni obecni i przyszli uczestnicy imprez na orientację!

Kończą się wakacje, wraca codzienność. Żeby jednak nie tracić letniej atmosfery wypoczynku i relaksu trzeba się ruszać, szczególnie na łonie natury. Jest oczywiste, że najlepiej to robić uczestnicząc w imprezach na orientację. Właśnie jest kilka propozycji na wrzesień.

Pierwsza z nich zaprasza do Żabiego Kraju. Ile osób wie, gdzie to jest? Reprezentantem tego mokrego rejonu są Miliardowice, część wsi Ligota w gminie Czechowice-Dziedzice. Tamtejsi organizatorzy zapraszają w sobotę 6 września 2014 do startu w siódmej rundzie dwunastej edycji
PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ
czyli do udziału w imprezie pod nazwą

MARSZE NA ORIENTACJĘ 1000002014.

Regulamin tych zawodów przesyłam w załączniku. Można go też znaleźć razem z innymi informacjami pod adresem http://www.pucharino.slask.pl, w zakładce MnO 100000201X.
Trafić należy w to samo miejsce, jak co roku. Bazą jest Dom Kultury.

Na tej samej stronie, w zakładce Puchar w MnO zapoznać się można z aktualnym stanem klasyfikacji Pucharu Województwa.

Tego samego dnia, czyli w sobotę 6 września 2014 w Czechowicach-Dziedzicach, będzie jeszcze jedna impreza na orientację.

Odbędzie się tam

NADWIŚLAŃSKI
RAJD PRZYGODOWY
Rajd ten, to marszobieg na orientację typu scorelauf, gdzie w klasyfikacji liczy się przede wszystkim większa ilość odnalezionych punktów kontrolnych, a w dalszej kolejności uzyskany krótszy czas pokonania trasy. Trasę tę wzbogacają zadania dodatkowe, które nie zostały jeszcze ujawnione.

W załączniku przesyłam plakat , a szczegółów należy szukać na stronie imprezy - http://www.nadwislanskirp.pl.

Lokalizację baz obu imprez zobaczyć można na mapie o adresie http://goo.gl/maps/Av432. Tam też, w informacjach podane są ich współrzędne GPS.

Na marginesie tej informacji, zachęcam szefów obu grup organizatorów do spotkania się i skoordynowania swoich działań, żeby jedyne dwie (?) w roku imprezy na orientację w gminie nie odbywały się w przyszłości w tym samym terminie.

Tydzień później, w weekend 13-14 września 2014 (sobota i niedziela), we Wrocławiu będzie można wykazać się umiejętnościami dokładnego orientowania się, startując w zawodach pod nazwą

II MISTRZOSTWA POLSKI
W ORIENTACJI PRECYZYJNEJ.
Baza z możliwością noclegu będzie czynna już od piątku 12.09.2014.

Regulamin przesyłam w załączniku. Działa już strona zawodów www.orientop.eu/trail. Możliwość zgłoszenia poprzez stronę ma być uruchomiona najpóźniej 27.08.2014.

Organizator obiecuje dołożyć wszelkich starań aby uczestnicy mistrzostw byli zadowoleni z udziału w zawodach.

Wrzesień to mistrzowski miesiąc. W ostatni koniec tygodnia, 26-28 września 2014 (piątkowy wieczór, sobota i niedziela), w Karkonoszach - w Przesiece koło Jeleniej Góry będą

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W TURYSTYCZNYCH IMPREZACH NA ORIENTACJĘ

Przypominam, że w 2013 r. z województwa śląskiego startowały trzy drużyny (dwie wojewódzkie i jedna częstochowska), z których jedna (wojewódzka) zajęła pierwsze miejsce! Przyszedł czas na obronę tego tytułu.

Piotr Glinka, główny organizator reprezentacji i koordynator jej wyjazdu na mistrzostwa przysłał następujący apel:

Od kilku lat mobilizuję nasze środowisko do udziału w DMP. Nie inaczej jest tym razem. Wszystkich chętnych do reprezentowania naszego środowiska w Drużynowych Mistrzostwach Polski bardzo proszę o zgłaszanie swojej kandydatury do mnie (Piotr Glinka) na adres e-mail: p.glinka@onet.eu lub telefonicznie 733554802. Z uwagi na biegnące terminy graniczną datą zgłaszania się ustalam 6 września 2014 – termin, w którym odbędą się w Miliardowicach MnO 1000002014 (7 runda Pucharu Woj. Śląskiego).

Bardzo proszę wszystkich o mobilizację, DMP odbywają się stosunkowo niedaleko. Chciałbym, żeby udało się wystawić co najmniej 3 drużyny ( 2 Śląska i mam nadzieję że drużynę częstochowską). Do tego bronimy tytułu mistrzowskiego, co powinno być dodatkową motywacją!

Namawiam do zgłaszania się. Ostateczny skład drużyn będzie ułożony po zamknięciu zgłoszeń, zapewne z uwzględnieniem waszych sugestii co do składu drużyn oraz zespołów w poszczególnych kategoriach.

Do kompletu informacji, w załączniku dla przypomnienia przesyłam także nasz regionalny terminarz turystycznych imprez na orientacji, okrojony do drugiego półrocza.

Na koniec przypomnę, że zdjęcia z zawodów można oglądać w galerii na stronie http://infoino.rajce.idnes.cz

Życzę atrakcyjnego oswajania się z nadchodzącą jesienią.

Andrzej Wysocki

Kategoria: