Zaproszenie na czwartek

Informacje o biegu na orientację oraz orientacji precyzyjnej

Szanowni miłośnicy orientacji sportowej!
W imieniu członków GKT „Cyrkino” i wspierających nas przyjaciół przypominam i zapraszam! W najbliższy czwartek, trzeci raz w tym roku, 9 czerwca 2016 na pograniczu Gliwic (dzielnica Czechowice), Pyskowic (dzielnica Zaolszany) i gminy Zbrosławice (wieś Przezchlebie) będą kolejne rundy cyklów POPOŁUDNIOWYCH BIEGÓW NA ORIENTACJĘ „POBINO”, POPOŁUDNIOWYCH KOLARSKICH IMPREZ NA ORIENTACJĘ „POKINO” i POPOŁUDNIOWYCH SZYBKICH ORIENTACJI PRECYZYJNYCH „POPEKSPRES”.
Są to cykle comiesięcznych, czwartkowych, popołudniowych, treningowych, relaksowych i szkoleniowych spotkań z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lasach i parkach.
Miejsce najbliższej zbiórki znajduje się na południowo-wschodnim końcu ulicy Wrzosowej, przy bramie ogródków działkowych; jest zaznaczone na mapie dostępnej na stronie http://tiny.pl/qk9mn.
Dla korzystających z komunikacji publicznej możliwy dojazd autobusami linii 71 i 677 do gliwickiego przystanku „Czechowice Skrzyżowanie”. Od przystanku dojść do najbliższego skrzyżowania ulic i iść na wschód ulicą Ziemięcicką aż do końca obszaru zabudowanego (za wiaduktem kolejowym), na skrzyżowaniu na skraju lasu skręcić w prawo (na północ) i iść wzdłuż skraju lasu początkowo drogą asfaltową, później gruntową, ze skrętem na rogu lasu w kierunku północno-zachodnim, aż do ogródków działkowych; łącznie 2,87 km
Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów, który w każdej chwili mogę dodatkowo wysłać na życzenie albo który możesz przeczytać tutaj: http://www.pucharino.slask.pl/2016-pobino-pokino-i-popekspres . Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):
A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;
B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;
C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.
a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:
O – ogólna dla wszystkich;
M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);
W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.
Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.
W 2016 roku udział nadal jest bezpłatny!
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do wtorków poprzedzających czwartki z rundami. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 7 sztuk dla każdej trasy. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15, POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Pozwoli nam to na przygotowanie listy startowej i ewentualne wydrukowanie kart startowych z podanymi informacjami. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!
Zgłoszenie proszę przesłać na adres infoino@o2.pl.
Jak było poprzednim razem zobaczyć można w galerii zdjęć pod adresem http://infoino.rajce.idnes.cz
Kolejne terminy i tereny, to: 14.07 (Paniówki), 18.08 (Kozłów) i 8.09 (Gliwice).

Dajcie się dobrze zorientować! Czekamy na was bez względu na ewentualne kaprysy pogody.

Andrzej Wysocki

Kategoria: